edm logo 1

 

martin garrix 13 youngMartin Garrix, vlastním jménem Martijn Gerard Garritsen, se narodil 14. května 1996 v nizozemském Amsterdamu. Hudba tvořila velkou část domácího prostředí, jeho otec hrál na kytaru a matka hrála na klasické piano. Ve věku 8 let se naučil hrát na kytaru a poprvé vyjádřil zájem stát se DJem poté, co viděl Tiësta hrát na olympijských hrách v Aténách. Pořídil si FL Studio, které mu umožnilo skládat hudbu. První veřejné vystoupení za DJským pultem proběhlo na svatbě přátel jeho rodičů když mu bylo 10 let.

V roce 2012 vydal track "BFAM" na které spolupracoval s Julianem Jordanem a "Just Some Loops". Ve spolupráci s TV Noise se skladba objevila na kompilaci "Loop Masters Essential, vol.2" Podepsal smlouvu s nahrávací společností "Spinnin' Records". Další jeho tracky byli např. "Keygen", "Torrent" (se Sidneym Samsonem), "Error 404" (s Jay Hardwayem) a "Trojan" (se Sidneym Samsonem).

Jeho první známé dílo byl remix "Your Body" od Christiny Aguilery. Christině se Martinův remix líbil natolik, že se rozhodla dát ho na luxusní vydání svého alba "Lotus".

V roce 2013 vystudoval Herman Brood Academy (škola se specializuje na hudební produkci). Začíná psát skladby pro jiné umělce, a to i přes to že z padesáti skladeb byla zveřejněna pouze jedna.

Se Sidney Samsonem vydávají track "Torrent" na Tiëstovo labelu Musical Freedom.

16.června 2013 vydává u Spinnin' Records vlastní sólový track "Animals", který se stal hitem ve většině evropských hitparádách. Martin Garrix se stal nejmladším člověkem, který dosáhl v Beatportu na 1. místo. "Animals" se objeví na Hardwellově kompilaci "Revealed Volume 4". Ispiraci k "Animals" získal ve sklatbě "What It Is" od Busta Rhymes.

30.září 2013 Garrix vydává remix skladby "Project T" Sandera Van Doorna a Dimitri Vegase & Like Mikea, který se rychle stal číslem 1. na Beatportu. V anketě časopisu DJ MAG "Top 100 DJ's" se stal skokanem roku, když se hned poprvé v žebříčku umístil na 40. místě.

V listopadu 2013 podepsal Martin Garrix smlouvu se Scooter Braun Project (dříve School Boy Records) která se stará např. o Justina Biebera, PSY nebo Arianu Grande. V prosinci vydává s Jayem Hardwayem "Wizard" který obsadil 6. místo hitparády v Belgii a 17. v Nizozemsku. Další track "Helicopter" , na kterém spolupracoval s Firebeatz se držel v hitparádě Beatport Top 100 celé dva týdny. Jako dárek za podporu svým fanouškům dává k dispozici k bezplatnému stažení skladbu "Proxy". Začátkem roku vydává s MOTi track "Virus (How About Now) a později "Turn Up The Speakers" s Afrojackem. Oba tracky představil na Ultra Music Festivalu, spolu s dalšími nevydanými skladbami.

21. dubna 2014 byla zveřejněna skladba "Tremor" na které pracoval společně s Dimitri Vegas & Like Mike. Song byl vytvořen jako oficiální hymna pro holandskou taneční událost Sensation.

2015

V roce 2015 začíná experimentovat a produkovat progressiv house.

6.února 2015 vydává track "Forbidden Voices" jako dárek za 10 milionů fanoušků na Facebooku. Do konce února vydal ještě singl "Don't Look Down" ve kterém mu vokály zazpívá Usher. Videoklip k singlu je ve dvou verzích "Towel Boy" a "Towel Girl". Píseň napsali Garrix, James 'JHart" Abrahart a busbee. Píseň se dostala na 3. místo hitparády Billboard Dance Club Songs.

4. května 2015 vydali s Tiëstem "The Only Way Is Up" 22. května spatří světlo světa video k Aviciiho skladbě "Waiting For Love" kterou Martin Garrix spoluprodukoval.

6. července vydává "Break Through The Silence" ve spolupráci s ruskými DJs Matisse & Sadko.

26. srpna vydal Garrix prohlášení ve kterém potvrdil ukončení spolupráce s firmou Spinnin' Records a MusicAllStars Management. Příčinou ukončení spolupráce byly rozdílné názory na dohody a vlastnická práva Garrixovy tvorby. Hlavní debata se točí kolem jeho prvního hitu "Animals", který byl vydán v jeho pouhých 17ti letech a neměl žádné zkušenosti v jednání o smlouvě.

31. října je vydán track "Poison" a 31. prosince 2015 "Bouncybob" jako poslední track roku (spolupracovali Justin Mylo a Mesto)

2016

3. února 2016 dokončil Martin svůj šestnáctý singl "Now That I've Found You" se zpěváky Johnem Martinem a Michelem Zitronem. Track byl vydán 11. března 2016 na jeho novém labelu STMPD RCRDS. 20.února Martin oznámil že tento rok vydá debutové album a 18. března představil velkou část nového alba na Ultra Music Festivalu. V rámci jeho hodinového setu mělo premiéru hned deset nových nevydaných skladeb na kterých spolupracovali např. Jay Hardway, Mike Shinoda z Linkin Park, Ed Sheeran, Bebe Rexha nebo Third Party.

27. května 2016 vydal druhý singl (od založení STMPD RCRDS) s britským duem Third Party.

13. června vydal promo singl "Oops", který se stal hymnou E3 (Electronic Entertainment Expo 2016)

26. července 2016 bylo oznámeno, že Martin Garrix podepsal "celosvětovou" smlouvu se společností Sony Music International.

29. července 2016 vydal píseň "In the Name of Love" s Bebe Rexha. 22. srpna 2016 uskutečnil Garrix své první živé vystoupení své vlastní hudby, s Rexhou na představení The Tonight Show s Jimmym Fallonem doprovázené kapelou The Tonight Show The Roots.

14. října 2016 Garrix na sociálních sítích oznámil, že vydá sedm písní během sedmi dní. Skladby byly nahrány na jeho YouTube kanál jako hudební videa se sedmi výtvarníky.

19. října 2016 byl Garrix jmenován nejvýznamnějším světovým DJem ve výroční anketě DJs Top 100 a ve věku 20 let se stal nejmladším DJem, který ocenění získal.

Martin Garrix se objevil spolu s Carl Coxem v dokumentu s tematikou EDM "What We Started" který ukazuje třicet let historie EDM , soustředí se hlavně na odlišné kariéry Cox, jednoho ze zakladatelů scény. Dokument je spoluvytvářen, produkován a režírovaný Bertem Marcusem vedle výkonného producenta a hudební supervize Pete Tonga. Dokumentární film měl premiéru 15. června 2017 na filmovém festivalu v LA.

6. listopadu 2016 Garrix získal ocenění "Best Electronic Act" a "Best World Stage Performance" na MTV European Music Awards 2016. Jeho cena byla udělena americkým rappem G-Eazy. Během slavnostního předávání cen vystoupil se skladbou "In the Name of Love".

2017

Garrix oznámil, že bude předskokanem kanadského zpěváka Justina Biebera na turné Purpose World Tour v Austrálii.

27. ledna 2017 vydal "Scared to Be Lonely" ve spolupráci s britskou zpěvačkou Dua Lipa. Totu píseň představil v The Tonight Show Starring Jimmy Fallon v březnu 2017.

Garrix byl oznámen jako rezident pro sezónu 2017 na Hï Ibiza, dříve známém jako Space Ibiza, oblíbený klub taneční hudby vlastněný společností Ushuaïa Entertainment.

Garrix se objevil jako tvář společnosti Armani Exchange v kampani na podzim roku 2017 a stal se jedním z prvních mezinárodně uznávaných DJů, kteří vstoupili do modelingu.

Na festivalu Tomorrowland 2017 Garrix debutoval s aliasem YTRAM, který znamená jméno "Marty" pozpátku. Poprvé také zahrál po spolupráci s David Guetta skladbu "So Far Away", David se k Martinovi připojil na jevišti. Taktéž poprvé zahrál svou sólovou skladbu "Pizza", která byla oficiálně vydaná dne 25. srpna 2017.

Garrix byl uveden na seznamu nejvýše placených DJů společnosti Forbes v roce 2017 se ziskem 19,5 milionu dolarů za 12 měsíců před červnem 2017.

20. září 2017 rozhodl nizozemský soud ve prospěch Martina Garrixe, který získal práva na jeho hudbu. Soud rozhodnul aby podepsaná smlouva se společností Spinnin' Records a MusicAllStars, byla trvale ukončena. Garrix požadoval od společnosti Spinnin' Records 3,7 milionů EUR a společnost MusicAllStars ve výši 650 000 EUR. V roce 2019 Vyšší soud v Leeuwardenu rozhodl v neprospěch Martina Garrixe na základě odvolání od Spinnin' Records.

2018

23. února 2018 Martin Garrix vydal svou druhou spolupráci s David Guetta a třetí s Brooks s písní "Like I Do". O dva dny později se Garrix zúčastnil závěrečného ceremoniálu zimních olympijských her v 2018 na olympijském stadionu v Pchjongjangu v Jižní Koreji. Jeho setlist byl následující: "Forever", "Together", "Animals", "Like I Do" a "Pizza".

Garrix byl oznámen jako rezidentní DJ na Ushuaia Ibiza Beach Hotel, který se koná každý čtvrtek od 5. července do 30. srpna.

2022

Martin Garrix vydal první klubové album s názvem "Sentio"

 

 

electronicdancemusic.cz © 2023