Qlimax

qlimax logo 2qlimax logo

INFO

Qlimax je každoroční akce pořádaná nizozemskou Q-dance. Je považován za jeden z předních hardstyle událostí, který přiláká na každé vydání téměř 30.000 lidí. Jeho obliba je zřejmá v předprodeji, kdy jsou všechny vstupenky během několika okamžiků vyprodané. Je hlavní indoorovou událostí společnosti Q-dance a obsahuje jednu z nejdokonalejších produkcí, stejně jako zvukový systém pro každou akci.

V počátcích měl Qlimax každý rok několik edic. Od roku 2004 se ale ustálilo konání na třetí nebo čtvrtý víkend listopadu. Nejprve se konala v Beursgebouw (Eindhoven) a poté se přestěhovala na různá místa jako SilverDome (Zoetermeer) a Heineken Music Hall (Amsterdam), ale nakonec zakotvila v Gelredome (Arnhem), kde má dodnes své domovské místo.

V letech 2006 a 2007 se Qlimax odehrál i v belgickém Hasseltu v Ethias Aréně.

Qlimax pravidelně představuje nejúspěšnější umělce v žánru. V začátcích se hrály žánry od Hardhouse po Techno. Postupem času se ustálila tradice, začíná se jedním Hardtrance aktem, pokračuje Hardstyle a noc uzavírá jeden Hardcore/Gabber umělec. V roce 2008 byla snaha o změnu, když se představil Jumpstyle a v roce 2009  Hardtrance.

Nastavení zvuku, světla, pyroefektů a scény na Qlimaxu jsou podstatné. V aréně je nasazeno přibližně 350 reproduktorových boxů L'Acoustics, přičemž většina je zavěšena ze stropu. Konvenční část nastavení osvětlení je řízena ze 3 světelných stolů a laserová show je prováděna certifikovaným operátorem laserové show. FOH je umístěn v davu a poskytuje technikům přehled, který potřebují, stejně jako zvuková pokrytí potřebná k tomu, aby všichni měli vždy nejlepší zvuk.

MARTIN GARRIX CZ WEB
SENSATION WORLD